Zegar

Aktualności

MŁODZIKI U-12 - Zaczęli od zwycięstwa

• autor: Trener, 2013-09-09 08:36

Na inaugurację sezonu Młodzicy U-12 pokonali na własnym stadionie FC Komorów (1:0) 3:1.

Bramki strzelili:

Filip Skonieczny

Samobójcza

Antek Hernik

W tym sezonie wiele zmian jeśli chodzi o przepisy.

1. Rozmiary boiska. Zgodnie z przepisami zawodnicy U-12 swoje mecze rozgrywać mają na dużych boiskach gdzie bramki ustawione mają być na linii pola karnego, a szerokość boiska ma być taka sama jak boiska pełno wymiarowego.

2. Liczba zawodników. Przez dwa kolejne sezony drużyny liczyć będą 9 zawodników (8+1).

3. Spalony. Od tego sezonu nasi chłopcy będą uczyli się gry na spalony.

4. Czas gry. Mecz będzie się składał z 2 połów po 30 minut, zmiany lotne.

Dla jednej jak i drugiej drużyny na pewno dużym problemem były wymiary boiska, ponieważ wg. przepisów MZPN nasze boisko miało wymiary 72m x 68m.

Pierwsza połowo to zdecydowana przewaga naszych chłopców i kilka ładnych akcji nie zawsze jednak zakończonych strzałem. Jedyną bramkę w tej części gry zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego Filip Skonieczny. Najlepszą sytuację do zdobyć gola w tej części gry miał Bartek Wojtasik, który po odebraniu piłki obrońcy znalazł się w sytuacji sam na sam, ale niestety nie potrafił tego wykorzystać.

W drugiej połowie mecz się trochę wyrównał, ale to nasz zespół stwarzał groźniejsze sytuacje. Pięknym rajdem lewą stroną boiska popisał się Kacper Trzaskoma który nie odpuścił straconej już piłki i mocno wstrzelił piłkę niemal z linii końcowej boiska w stronę bramki, która odbiła się od obrońcy i wpadła między nogami bezsilnie interweniującego bramkarza. Po strzeleniu drugiego gola nasi zawodnicy zaczęli grać spokojniej i kontrolowali grę. Kolejnej dobrej sytuacji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Oliwier Remiszewski który w sytuacji sam na sam strzelił obok bramki. Trzecią bramkę w tym meczu strzelił Antek Hernik po dograniu piłki przez Oliwiera Remiszewskiego. Niestety Kolejne zmiany w naszym zespole i roszady na poszczególnych pozycjach wprowadziły trochę chaosu w naszej grze i po błędzie naszej obrony gościom udało się strzelić bramkę honorową.  Gratulacje dla całego zespołu, jednak trzeba jeszcze popracować nad dokładnością podań i ustawienia graczy w poszczególnych formacjach.