Wygrana w derbach z Partyzantem

• autor: Trener, 2013-05-08 09:31

07.05.2013 Wtorek

Partyzant Leszno - Błonianka II Błonie

We wtorek Błonianka I Błonie rozegrała swój zaległy mecz z Partyzantem Leszno.

Na zawody niestety nie dotarł sędzia i mecz poprowadził sędzia wybrany wśród gospodarzy.

Mecz zaczął się bardzo ospale, bardzo dużo niedokładnych zagrań z jednej i drugiej strony. Gospodarze ograniczali się do wybijania piłki, natomiast nasi zawodnicy nie potrafili skonstruować żadnej fajnej akcji. Akcje były rwane, bardzo często indywidualne i zatrzymywały się na obrońcach gospodarzy. Można powiedzieć że pierwsze dwie kwarty to bardzo chaotyczna gra, mało strzałów i dwie zdobyte bramki przez nasz zespół. Pierwszego gola strzelił Szymon kępa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Wojtasika i zamieszaniu w polu karnym. Drugiego gola po indywidualnej akcji i "strzale" w długi róg zdobył Kacper Lewandowski.

Po zmianie stron Nasi chłopcy wyszli pewniejsi siebie i nastawieni bardziej ofensywnie. Przyniosło to szybko efekty w postaci dwóch zdobytych bramek w ciągu 2 minut przez Szymona Wawrzyńczaka. Przy pierwszej bramce asystował Dąbrowski, a przy drugiej Krasiński. Kolejne gole strzelali Wiśniewski Bartek dwie po asyście Lewandowskiego i Dąbrowskiego. Siódmego gola zdobył strzałem z dalszej odlwgłości Bartek Wojtasik. Ósme trafienie to zasługa Jakuba Chorągiewskiego "Pieniążek" który wykorzystał dobre podanie Wojtasika. Dziewiąty gol to trafienie Szymona Kępy po asyście Wojtasika. Za chwilę to sam Bartek Wojtasik bezpośrednio z rzutu rożnego strzela 10 gola dla Błonianki. Na koniec spotkania ładną bramkę po indywidualnej akcji i strzale z daleka zdobył Dąbrowski Hubert. Trzeba też wspomnieć że swoją bramkę strzeliła również drużyna Partyzanta po ewidentnym błędzie naszej obrony i nieporozumieniu z bramkarzem.

Mecz zakończył się wynikiem 11:1 dla Błonianki.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasłużyło trzech graczy:

Dąbrowski Hubert za zaangażowanie, myślenie na boisku, grę zespołową i piękną bramkę.

Kępa Szymon za dużą chęć do gry, waleczność, zdecydowanie i zdobycie dwóch bramek.

Jasiński Patryk za solidność, nieustępliwość i zaangażowanie.

Oczywiście pozostali zawodnicy również zagrali dobrze jednak na tle całego zespołu to ci trzej wyglądali najlepiej.

Statystyki z meczu: